හැමදේටම වැරැද්ද ගංගොඩවිල සෝම හාමුදුරුවෝ – නිර්මාල් උඩු බුරයි

ජාතිවාදී පදනමින් මුස්ලිම් විරෝධයක් අති වීම සනදහා මුලිකවම වගකිව යුතු වන්නේ ගංගොඩවිල සෝම හිමියන් බවට ආචාර්ය නිර්මාල් රන්ජිත් දේවසිරි විසින් පවසා තිබේ .ඔහු මේ බව පවසුවේ ඊයේ එනම් 3.8 වන දින ජාතික පුස්තකාල ප්‍රලේකන මණ්ඩල ශ්‍රවනාගාරයේ පවතී වෙනසක ඇරබුම සංවිධානය විසින් පවත්වන ලද මාධ්‍ය  හමුවක් අමතමිනි.

නිර්මාල රන්ජිත් දේවසිරි වැන්නවුන් ජාතියක් තමන්ගේ අනන්‍යතාවය රැක ගනිමින් අභිමානවත්ව නැගී සිටීම ජාතිවාදය ලෙස දකිතත්, එළිපිට සිදුවෙන මුස්ලිම් අන්තවාදී ක්‍රියා පිලිබඳ වචනයකුදු කතා නොකරන්නේ බටහිර NGO මුදල් ලැබෙන්නේ සිංහල බෞද්ධ සංස්කෘතිය වනසන තරමටම බව හොඳින්ම දන්නා නිසාය. ඩොලර් වෙනුවෙන් තම මව උවත් පාවා දෙන්නට කිසිදු මැලි කමක් නොදක්වන උන්ගෙන් මීටත් වඩා දෙයක් බලාපොරොත්තු විය නොහැකි බව ඔබ අප ත්රුම් ගත යුතුමයය.  ශ්‍රී ලංකාවේ බෞද්ධ පුනරුදයක් අති කරමින් සිංහල බෞද්ධ ජනතාව , නැවත පන්සල වෙත ලංකර වූ අපේ කාලයේ මහා යතිවරයාණන් වහන්සේ නමක් වන සෝම හිමිපාණන් මෙරට ජාතික අනන්යතාවය, බෞද්ධ ජනතාව මෙන්ම ශාශනය වෙනුවෙන් කල අමිල වූ මෙහෙවර නිර්මාල් ලාට නොතේරුනාට මෙරට සිංහල බෞද්ධ ජනතාවටත්, සාමය අගයන අන්‍ය ආගමික ජනතාවටත් සදා මතකයේ තිබෙනු ඇත .

Comments

අදහස් ලියන්න

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *