පල්ලියේ අධෝවාතයක් යවුවාට මරණ දඬුවම

මුස්ලිම් පල්ලියේ යාඥාව අතරතුරදී අධෝවාතය පිටකළ තැනැත්තෙකුට මරණ දඩුවම නියම කළ පුවතක් පාකිස්ථානයෙන් වාර්තා වනවා. අදාළ දඩුවම නියම වී ඇත්තේ මොහොමඩ් අල් වහාබි නමැති 33 හැවිරිදි පුද්ගලයෙකුටයි. මෙම පුද්ගලයා මීට පෙර මුස්ලිම් පල්ලි 6යකින් අවස්ථා 17කදී පිටුවහල් කර ඇති බවයි ‘පාකිස්ථාන් හෙරල්ඩ්‘ පුවත්පත වාර්තා කර ඇත්තේ.

මරණ දඩුවමට ලක්වූ පුද්ගලයා අධිකරණය හමුවේ ප්‍රකාශ කර ඇත්තේ තමන් දුර්ලභ රෝගී තත්ත්වයකින් පෙළෙන බැවින් නිතරම එවැනි දේ සිදුවන බවයි.

රෝගයට ප්‍රතිකාර වශයෙන් එම පුද්ගලයා යම් ද්‍රව්‍යයක් ලබාගෙන ඇති අතර, තින්දුව ලබා දෙමින් විනිසුරුවරයා ප්‍රකාශ කර ඇත්තේ “ගුද මාර්ගයට යම් යම් දේවල් ඇතුල් කර ගැනීම කුරාණයෙන් තහනම් කර ඇති“ බැවින් එම පුද්ගලයා දෙවියන්ට, ඉස්ලාම් ආගමට සමාව දිය නොහැකි වරදක් සිදුකර තිබෙන බවයි.

add

Comments

අදහස් ලියන්න

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *