බෞද්ධ උත්සව වලට ස්පිකර් බෑ.. සහජීවනයෙ තවත් ප්‍රථිපලයක්

 

fgකෑගලු ප්‍රදේශයේ බොහෝ කොටියාකුබුර ඇසල කලාපය පිලිබඳ කතා කරන්නට පටන් ගත්තේ ගිය වසරේ සිටයි. සිංහල මුස්ලිම් සියලු දෙනාගේ දායකත්වයෙන් කොටෝයාකුබුර විහාරස්ථානය කෙන්ධ්‍ර්ස්තානය කරගෙන කොටියකුබුර ඉඳුවර තරුණ බෞද්ධ සංවිධානය ගිය වසරේ දැවැන්ත අසල කලාපයක් සංවිධානය කලේ වල් වැදුනයි කි තරුණ කම එසේ නොව ජාතික හා ගමික මෙහෙවර කරන්නට සමත් සවියකින් යුක්ත බවට වැඩිහිටියන්ට ඔප්පු කරමිනි. මෙවරත් කිසිදු අඩු පාඩුවකින් තොඅරබ්ව ඉතා දර්ශනීය අසල කලාපයක් කෑගල්ල කොටියකුබුර ප්‍රදේශයේ සංවිධානය උනේ කවුරුත් අපේක්ෂා කල පරිදිමය.

නමුත් කිසිවෙක් අපේක්ෂා නොකළ පරිදි කොටියාකුබුර නගරය පුරා පුරුදු පරිදි ශබ්ද වාහිනී සවිකිරීම සඳහා අනුමැතිය මෙරට නීතියට අනුව පින්දෙනිය පොලිසිය හරහා ලබා ගැනීමට උත්සහ කිරිම්දී මෙරට සහජීවනයේ නියම ප්‍රතිපලයක් පෙන්නුම් කරමින් ඒ සඳහා අවසරය ලැබෙන්නේ නැත. ඒ පින්දෙනිය පොලිසියේ වරදකින් නොව කොහේ හෝ අධිකරණයකින් මුළු මහත් ලංකාවටම බලපාන පරිදි සහජීවනයට බාධා වනවි කියා බෞද්ධ උත්සව වලදී මහා මාර්ග වල ශබ්ද වාහිනී සවිකිරීම තහනම් කරමින් අධිකරණ නියෝගයක ලබා තිබීමයි.

මේ මෙරට සහජීවන මල ඉලව්වේ සැබෑ ප්‍රතිපලයන්ය. හෙට දළදා මාලිගාවේ පෙරහරටද ශබ්ද වාහිනී සවිකළ නොහැක. මොහොතක් සිතා බලන්න මේ කුමක්ද සිදුවන්නට යන්නේ කියා..

මෙම අධිකරණ නියෝගය ලබාගෙන ඇත්තේ ප්‍රබල මුස්ලිම් ඇමති දෙපලකගේ මුලිකත්වයෙන් බවට තොරතුරු අපට ලැබී ඇත. මේ පිළිබඳව ඔබ දන්නා යමක් ඇත්නම් කොමන්ට් ටුවක් පල කරන ලෙස කාරුණිකව ඉල්ලා සිටින්නෙමු.

Comments

අදහස් ලියන්න

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *